3kw Vita Spa Flow Thru Heater C2300-0010ET
https://www.spapartsvortex.eu/web/image/product.template/1539/image_1920?unique=2c5237d
Not Available For Sale
  • Marque
  • Matériau de l'élément
  • Puissance kW
  • Type de produit
  • Longueur du tube
  • Référence de taille
  • OEM
Cette combinaison n'existe pas.
  • VISA
  • Mastercard
  • Paypal
  • Google Pay
  • Apple Pay
Description du produit​
Product Details:
  • Manufacturer: Thermcore
  • Power: 3.0kW, 230V
Specifications:
  • Material: Incoloy
  • Flow Detection: Set by pressure switch (no pressure switch supplied with the heater)
Compatibility:
  • Designed for Vita Spas
  • Replaces part codes C2300-0010ET and HT-TH21U (C2300-1008ET)
Connections & Fixings:
  • Hi-limit sensor pouch on the topside
Attributs du produit​
Marque  : Vita Spa
Matériau de l'élément  : Incoloy
Puissance kW  : 3.0kW
Type de produit  : Tube chauffant commun
Longueur du tube  : 365mm
Référence de taille  : 2 pouces
OEM  : Vita Spa
Attributs du produit​
Marque  : Vita Spa
Puissance kW  : 3.0kW
Longueur du tube  : 365mm
OEM  : Vita Spa
Description du produit​
Product Details:
  • Manufacturer: Thermcore
  • Power: 3.0kW, 230V